PC VLAAMS-BRABANT - KALENDER CEL- SEIZOEN 2017/2018 - NIEUWS 42 - STIJGEN EN DALEN & TESTWEDSTRIJDEN

 

1) STIJGEN & DALEN (STATUS 22 April 2018)


HEREN


Landelijke          Stijgers              Dalers                      Stijgers                        Dalers                             Stijgers
Dalers              Eerste               Eerste                      Tweede                       Tweede                            Derde
                         Provinciale         Provinciale                Provinciale                   Provinciale                       Provinciale
0 =>                      <= 2                        2 =>                    <= 4                            4 =>                            <= 6
1 =>                      <= 2                       2 =>                     <= 3                             4 =>                            <= 5
2 =>                      <= 2                       3 =>                     <= 2                             5 =>                            <= 4
3 =>                      <= 2                       4 =>                     <= 2                             6 =>                            <= 4
4 =>                      <= 2                       5 =>                     <= 2                             7 =>                            <= 4

DAMES


Landelijke          Stijgers                 Dalers                      Stijgers                  
Dalers                Eerste                 Eerste                      Tweede                  
                            Provinciale        Provinciale                 Provinciale           
0 =>                     <= 1                       1=>                        <= 3
1 =>                     <= 1                       2 =>                       <= 2
2 =>                     <= 1                       3 =>                       <= 2
3 =>                     <= 1                       4 =>                       <= 2
4 =>                     <= 1                       5 =>                       <= 2

BIJKOMENDE STIJGERS

 

In toepassing van VCD 264 kunnen wij u meedelen dat de volgorde voor eventuele bijkomende stijgers uit de Provinciale naar de Landelijke Reeksen na het seizoen 2017-2018 er als volgt uitziet

Heren:  (Vlaams-Brabant), Oost-Vlaanderen, West-Vlaanderen, Limburg, Vlaams-Brabant, Antwerpen  (+ volgens VCD 264 B3 wordt Vlaams-Brabant in eerste ronde overgeslagen omdat de eerste twee reeds stijgen !!!)
Dames: Oost-Vlaanderen, West-Vlaanderen, Limburg, Vlaams-Brabant, Antwerpen

Er zijn in ieder geval zes officiële stijgers bij de heren = de vijf kampioenen van elk provincie + de tweede (in klassering of volgens play-off) van provincie Vlaams-Brabant.

Er zijn in ieder geval vijf officiële stijgers bij de dames = de vijf kampioenen van elk provincie.

                                                              

BIJKOMENDE DALERS

 

Opmerking :

De daling van de ploeg die uitkomt in de hoogste afdeling van de VBL heeft altijd voorrang op het recht van eventuele promotie van een ploeg die in een lagere afdeling van de VBL evolueert. De daling van de oorspronkelijk hoger geklasseerde ploeg naar een lagere afdeling van de VBL kan eventueel een daling veroorzaken voor de ploeg die in de onmiddellijk lagere afdeling van de VBL evolueerde.

                                                                                                      (bron: VCD 253)

 

STIJGERS & DALERS 2017-2018  - VLAAMS BRABANT (huidige stand van zaken – 22 april 2018)

 

Heren: daler uit landelijke 1 = (nihil)

             dalers uit landelijke 2 = Bavi Vilvoorde HSE B

             stijger uit provinciale 1 = GSG Aarschot HSE B, BC Opwijk HSE A

             dalers uit provinciale 1 = Londerzeel Dunkers HSE A, BC Grimbergen HSE A

             stijgers uit provinciale 2 = Lubbeek B-Ball HSE A ,  Eternit SK Kapelle HSE A , Basket Groot Dilbeek HSE A (onder voorbehoud)

             dalers uit provinciale 2 =  BC Grimbergen HSE B, Rode Leeuwen HSE A, Dynamo Bertem HSE B

             stijgers uit provinciale 3 =  SK Eternit Kapelle o/d Bos HSE B, Kortenberg HSE A, Thor Tervuren HSE A  , Black Devils HSE B en Boortmeerbeek Bull Dogs HSE B (onder voorbehoud)

HUIDIGE OFFICIELE RANGSCHIKKING IN 3de Provinciale Heren A (stand 22 april 2018)

1. SK Eternit Kapelle HSE B   64

2. BC Opwijk HSE C               60

3. St Paulus Opwijk  HSE A    58 (wenst niet te stijgen)

4. Black Devils Vorst HSE B   48

5. Wobac  HSE A                    44

6. Tigers Halle HSE B             43

7. Centrum Grimbergen HSE A  42

8. BC Grimbergen HSE C       38

9. Jets Basket Zaventem HSE B 38

10. Lubbeek HSE B                   36

11. Strombeek HSE B             30

12. Streek Inn HSE A               20

Dames: daler uit landelijke 2 =  (nihil)

               stijger uit provinciale 1 = Lubbeek B-Ball DSE A (weigert te stijgen en daalt naar de laagste reeks)

               dalers uit provinciale 1 =  BC Alsemberg DSE A

               stijgers uit provinciale 2 = GSG Aarschot DSE A ,Triton Leuven DSE A   + Lubbeek B-Ball DSE A (laatste stijger bij gebrek aan andere geïnteresseerden)

HUIDIGE OFFICIELE RANGSCHIKKING IN 2de Provinciale Dames (stand 22 april 2018)

GSG Aarschot DSE A        12-36   (eerste stijger)
BC Grimbergen DSE C      12-26  (kan niet stijgen)
Foyer Molenbeek DSE A  12-24  (wenst niet te stijgen)
Strombeek DSE B              12-24  (kan niet stijgen)
Triton Leuven DSE A        12-24   (tweede stijger)
BBC Hoeilaart DSE A        12-21   (wenst niet te stijgen)
Streek-Inn DSE B              12-12   ( kan niet stijgen)
Bij gebrek aan een derde stijger, wordt Lubbeek B-Ball Stars HSE A de twaalfde ploeg in P1 Dames 



2) TESTWEDSTRIJDEN

 

Het Provinciaal Comité heeft beslist testwedstrijden in te richten voor seniores heren (2de en 3de provinciale).

 

          2de Pro Heren A (EERSTE)- 2de Pro Heren B (EERSTE) – voor de titel  ( LUBBEEK HSE A (geeft forfait) – SK ETERNIT KAPELLE HSE A   00-20 )

          2de Pro Heren A (TWEEDE)- 2de Pro Heren B (TWEEDE)  (huidige toestand : BASKET GROOT ZEMST HSE A (geeft forfait) – BASKET GROOT DILBEEK HSE A 00-20)

          2de Pro Heren A (DERDE) – 2de Pro Heren B (DERDE)     (huidige toestand : BBC HAACHT HSE A – JETS BASKET ZAVENTEM HSE A (geeft forfait)  20-00

          2de Pro Heren A (VIERDE) – 2de Pro Heren B (VIERDE)    (huidige toestand : BC HOEILAART HSE A (geeft forfait) – BC OPWIJK HSE B  00-20) 

02/05  21.00 3de Pro Heren A (EERSTE) -  3de Pro Heren B (EERSTE) – voor de titel  (huidige toestand : THOR TERVUREN  HSE A – SK ETERNIT KAPELLE HSE B)   locatie : sporthal BOSVELD , MACHELEN

          3de Pro Heren A (TWEEDE) – 3de Pro Heren B (TWEEDE)   (huidige toestand : BC OPWIJK HSE C – 2B/SAFE TIENEN HSE C (beide ploegen wensen niet te stijgen)

          3de Pro Heren A (DERDE)- 3de Pro Heren B (DERDE)      (huidige toestand : KORTENBERG HSE A – SINT PAULUS OPWIJK HSE A (wenst niet te stijgen ) 20-00

         3de Pro Heren A (VIERDE)- 3de Pro Heren B (VIERDE)      (huidige toestand : BLACK DEVILS VORST HSE B – BOORTMEERBEEK  HSE C (beide ploegen kunnen stijgen)

 

TESTWEDSTRIJDEN JEUGD HEREN

 

Geen testwedstrijd voorzien voor Jeugd Heren …. MAAR testwedstrijden blijven mogelijk indien twee ploegen met dezelfde aantal punten op de eerste plaats eindigen…..

Art. 268 §3) Als 2 jeugdploegen met gelijke punten eindigen na de reguliere competitie, zal de kampioen bepaald worden door een testwedstrijd georganiseerd op neutraal terrein. Indien ze met meer dan twee zijn, zal men punt 2 toepassen om de twee eerste ploegen te bepalen. Deze zullen de testwedstrijd spelen.

Juniores Heren = De winnaar van de tweede ronde in Provinciale Juniores R2A wordt kampioen. (huidige toestand : LSV LANDEN J21 A)

Cadetten Heren = De winnaar van de tweede ronde in Provinciale Cadetten R2A wordt kampioen. (huidige toestand : LEUVEN BEARS J18 C)

Miniemen Heren = De winnaar van de tweede ronde in Provinciale Miniemen R2A wordt kampioen. (huidige toestand > mogelijke testwedstrijd (datum te bepalen : BOORTMEERBBEK J16 A -  LEUVEN BEARS J16 C)

Pupillen Gemengd = De winnaar van de tweede ronde in Provinciale Pupillen R2A wordt kampioen.(huidige toestand > testwedstrijd : 02/05 17.00  KEERBERGEN LAKERS G14 A – STROMBEEK BEAVERS G14 A)

Benjamins Gemengd = De winnaar van de tweede ronde in Provinciale Benjamins R2A wordt kampioen.(huidige toestand : GSG AARSCHOT G12 A)

Er is geen kampioentitel te behalen, noch in Microben/U10, noch in Peanuts/U8.

 

TESTWEDSTRIJDEN JEUGD DAMES

 

Geen testwedstrijd voorzien voor Jeugd Dames

Cadetten Meisjes=De best gerangschikte Vlaams-Brabantse ploeg in Grensoverschrijdende Cadetten Meisjes R2E wordt kampioen ( kampioen : 1916 BBC HAACHT M19 A)

Miniemen Meisjes= De best gerangschikte Vlaams-Brabantse ploeg in Grensoverschrijdende Miniemen Meisjes R2C wordt kampioen (kampioen : 0076 BC MACHELEN-DIEGEM M16 A)

Pupillen Meisjes=De best gerangschikte Vlaams-Brabantse ploeg in Grensoverschrijdende Pupillen Meisjes R2D wordt kampioen(huidige toestand : BC MACHELEN-DIEGEM M14 A)

Benjamins Meisjes = De winnaar van de eerste ronde in Gewestelijke Benjamins R1G wordt kampioen (kampioen : 2294 NOTRE DAME LEUVEN M12A)

 

REEKSEN 2018-2019 (onder voorbehoud)

 

P1 HEREN :

Leuven Bears HSE C, LSV Basket Landen HSE A, 2B/Safe Tienen HSE A, BC Machelen-Diegem HSE A, Dynamo Bertem HSE A, BC Asse Ternat HSE B, Black Devils Vorst HSE A, Merchtem Eagles HSE A, Fenics Leuven HSE A, Toyota Wouters Diest HSE A, Bavi Vilvoorde HSE B (daler landelijke), SK Eternit Kapelle HSE A (stijger 2de),Lubbeek B-Ball HSE A (stijger 2de), Basket Groot Dilbeek (voorlopige derde stijger 2de)

P2 HEREN :

BBC Haacht HSE A, BC Opwijk HSE B, Basket Groot Zemst HSE A, Jets Basket Zaventem HSE A, BBC Hoeilaart HSE A, Triton Leuven HSE A, Clem Scherpenheuvel HSE B, BCT Overijse HSE A, Keerbergen Lakers HSE A, Leuven Bears HSE D, Asse Ternat HSE C, Notre Dame Leuven HSE A, Boortmeerbeek Bull Dogs HSE A, Strombeek HSE A, Bavi Vilvoorde HSE C, 2B/Safe Tienen HSE B, Tigers Halle HSE A, Basket Groot Dilbeek HSE B, LSV Basket Landen HSE B, Betekom HSE A, Toyota Wouters Diest HSE B, BC Grimbergen HSE B (daler 1ste), Londerzeel Dunkers (daler 1ste), SK Eternit Kapelle HSE B (stijger 3de), Thor Tervuren HSE A(stijger 3de),Kortenberg HSE A (stijger 3de), Black Devils Vorst (stijger 3de), Boortmeerbeek HSE B (voorlopige vijfde stijger 3de)

P3 HEREN :

WIZ Basket Leuven HSE A, GSG Aarschot HSE C, BC Opwijk HSE C, 2B/Safe Tienen HSE C, St Paulus Opwijk HSE A, BCT Overijse HSE B, Tigers Halle HSE B, BC Machelen Diegem HSE B, Wobac HSE A, Centrum Grimbergen HSE A, Dynamo Bertem HSE C, BC Grimbergen HSE C, Leuven Bears HSE E, Zaventem HSE B, Lubbeek B-Ball HSE B, Strombeek HSE B, Streek Inn HSE A, Zemst HSE B, REB Woluwe HSE A, Tigers Halle HSE C, Rode Leeuwen HSE A (daler 2de), BC Grimbergen HSE B (daler 2de), Dynamo Bertem HSE B (daler 2de)

RECREATIE HEREN  :

LSV Basket Landen HSE R, Wiz Leuven HSE R, Leuven Bears HSE R, Betekom HSE R, Merchtem Eagles HSE R, Thor Tervuren HSE R,BC Machelen Diegem HSE R, BBC Haacht HSE R, BBC Hoeilaart HSE R, Rode Leeuwen HSE R, Londerzeel Dunkers HSE R, Keerbergen Lakers HSE R, Triton Leuven HSE R, Boortmeerbeek HSE R

P1  DAMES :

BC Grimbergen DSE B, Strombeek DSE A, BBC Haacht DSE A, Clem Scherpenheuvel DSE A, Notre Dame Leuven DSE B, Streek Inn Vilvoorde DSE A, Jets Basket Zaventem DSE A, BC Asse Ternat DSE A, Merchtem Eagles DSE A, GSG Aarschot DSE A(stijger 2de), Triton Leuven DSE A (stijger 2de), Lubbeek B-Ball DSE A (twaalfde ploeg in P1)

P2 DAMES :

  BC Grimbergen DSE C, BC Hoeilaart DSE A, BC Foyer Molenbeek DSE A, Streek Inn Vilvoorde DSE B, Strombeek DSE B, St Paulus Opwijk DSE R, Merchtem Eagles DSE R, Lubbeek B-ball DSE R, BBC Haacht DSE R

 

Sportieve groeten,


Serge Kovaleni
Kalenderverantwoordelijke Vlaams-Brabant