PC VLAAMS-BRABANT - KALENDER CEL- SEIZOEN 2017/2018 - NIEUWS 38 - STIJGEN EN DALEN & TESTWEDSTRIJDEN

 

BIJKOMENDE STIJGERS

 

In toepassing van VCD 264 kunnen wij u meedelen dat de volgorde voor eventuele bijkomende stijgers uit de Provinciale naar de Landelijke Reeksen na het seizoen 2017-2018 er als volgt uitziet

Heren:  (Vlaams-Brabant), Oost-Vlaanderen, West-Vlaanderen, Limburg, Vlaams-Brabant, Antwerpen  (+ volgens VCD 264 B3 wordt Vlaams-Brabant in eerste ronde overgeslagen omdat de eerste twee reeds stijgen !!!)
Dames: Oost-Vlaanderen, West-Vlaanderen, Limburg, Vlaams-Brabant, Antwerpen

Er zijn in ieder geval zes officiële stijgers bij de heren = de vijf kampioenen van elk provincie + de tweede (in klassering of volgens play-off) van provincie Vlaams-Brabant.

Er zijn in ieder geval vijf officiële stijgers bij de dames = de vijf kampioenen van elk provincie.

                                                              

BIJKOMENDE DALERS

Opmerking :

De daling van de ploeg die uitkomt in de hoogste afdeling van de VBL heeft altijd voorrang op het recht van eventuele promotie van een ploeg die in een lagere afdeling van de VBL evolueert. De daling van de oorspronkelijk hoger geklasseerde ploeg naar een lagere afdeling van de VBL kan eventueel een daling veroorzaken voor de ploeg die in de onmiddellijk lagere afdeling van de VBL evolueerde.

                                                                                                      (bron: VCD 253)

 

STIJGERS & DALERS 2017-2018  - VLAAMS BRABANT (huidige stand van zaken – 12 maart 2018)

 

Heren: daler uit landelijke 1 = (nihil)

             dalers uit landelijke 2 = (nihil)

             stijger uit provinciale 1 = GSG Aarschot HSE B, BC Opwijk HSE A

             dalers uit provinciale 1 = Londerzeel Dunkers HSE A, BC Grimbergen HSE A

             stijgers uit provinciale 2 = Basket Groot Dilbeek HSE A, Lubbeek B-Ball HSE A ,  Eternit SK Kapelle HSE A , Jets Basket Zaventem HSE A

             dalers uit provinciale 2 =  BC Grimbergen HSE B, Rode Leeuwen HSE A, Dynamo Bertem HSE B

             stijgers uit provinciale 3 =  SK Eternit Kapelle o/d Bos HSE B, BC Opwijk HSE C , Kortenberg HSE A, Thor Tervuren HSE A , St Paulus Opwijk HSE A , Tienen HSE C

 

Dames: daler uit landelijke 2 =  (nihil)

               stijger uit provinciale 1 = Lubbeek B-Ball DSE A

               dalers uit provinciale 1 =  BC Alsemberg DSE A

               stijgers uit provinciale 2 = GSG Aarschot DSE A , BC Foyer Molenbeek DSE A, Triton Leuven DSE A 

(deze stand van zaken is natuurlijk niet bindend en dient alleen maar als voorbeeld J)

 

HUIDIGE OFFICIELE RANGSCHIKKING IN 2de Provinciale Dames (stand 12 maart 2018)

 

GSG Aarschot DSE A             10 - 30
Foyer Molenbeek DSE A          9 - 21
Triton Leuven DSE A              10- 20
BBC Hoeilaart DSE A              10- 19
Strombeek Beavers DSE B     10-18
BC Grimbergen DSE C             7- 15
Streek-Inn DSE B                    12–12
Blijven te spelen : BBC Hoeilaart – BC Grimbergen, GSG Aarschot – BC Grimbergen, Triton Leuven – BC Grimbergen, BC Grimbergen – Triton Leuven, BC Grimbergen – Foyer Molenbeek, Strombeek – BBC Hoeilaart, Strombeek – Foyer Molenbeek, Foyer Molenbeek – GSG Aarschot.



2) TESTWEDSTRIJDEN

Het Provinciaal Comité heeft beslist testwedstrijden in te richten voor seniores heren (2de en 3de provinciale).

00.00 2de Pro Heren A (EERSTE)- 2de Pro Heren B (EERSTE) – voor de titel  (huidige toestand : LUBBEEK HSE A – BASKET GROOT DILBEEK HSE A)

00.00 2de Pro Heren A (TWEEDE)- 2de Pro Heren B (TWEEDE)                   (huidige toestand : JETS BASKET ZAVENTEM HSE A – SK ETERNIT KAPELLE HSE A)

00.00 2de Pro Heren A (DERDE) – 2de Pro Heren B (DERDE)                     (huidige toestand : BBC HAACHT HSE A – BASKET GROOT ZEMST HSE A)

00.00 2de Pro Heren A (VIERDE) – 2de Pro Heren B (VIERDE)                   (huidige toestand : TRITON LEUVEN HSE A – CLEM SCHERPENHEUVEL HSE B) 

00.00 3de Pro Heren A (EERSTE) -  3de Pro Heren B (EERSTE) – voor de titel  (huidige toestand : KORTENBERG  HSE A – SK ETERNIT KAPELLE HSE B) 

00.00 3de Pro Heren A (DERDE)- 3de Pro Heren B (DERDE)                     (huidige toestand : TERVUREN HSE A – SINT PAULUS OPWIJK HSE A)

00.00 3de Pro Heren A (VIERDE)- 3de Pro Heren B (VIERDE)                   (huidige toestand : BLACK DEVILS VORST HSE B – GSG AARSCHOT HSE C)

De clubs die niet wensen deel te nemen aan de testwedstrijden, dienen dit schriftelijk mede te delen aan de Provinciaal Secretaris uiterlijk voor 20 april 2018.

TESTWEDSTRIJDEN JEUGD HEREN

Geen testwedstrijd voorzien voor Jeugd Heren …. MAAR testwedstrijden blijven mogelijk indien twee ploegen met dezelfde aantal punten op de eerste plaats eindigen…..

Juniores Heren = De winnaar van de tweede ronde in Provinciale Juniores R2A wordt kampioen. (huidige toestand : LEUVEN BEARS J21 C)

Cadetten Heren = De winnaar van de tweede ronde in Provinciale Cadetten R2A wordt kampioen. (huidige toestand : LEUVEN BEARS J18 C)

Miniemen Heren = De winnaar van de tweede ronde in Provinciale Miniemen R2A wordt kampioen. (huidige toestand : LEUVEN BEARS J16 C)

Pupillen Gemengd = De winnaar van de tweede ronde in Provinciale Pupillen R2A wordt kampioen.(huidige toestand : KEERBERGEN LAKERS G14 A)

Benjamins Gemengd = De winnaar van de tweede ronde in Provinciale Benjamins R2A wordt kampioen.(huidige toestand : LEUVEN BEARS G12 A of GSG AARSCHOT G12 A)

Er is geen kampioentitel te behalen, noch in Microben/U10, noch in Peanuts/U8.

 

 

TESTWEDSTRIJDEN JEUGD DAMES

Geen testwedstrijd voorzien voor Jeugd Dames

Cadetten Meisjes=De best gerangschikte Vlaams-Brabantse ploeg in Grensoverschrijdende Cadetten Meisjes R2E wordt kampioen ( kampioen : 1916 BBC HAACHT M19 A)

Miniemen Meisjes= De best gerangschikte Vlaams-Brabantse ploeg in Grensoverschrijdende Miniemen Meisjes R2C wordt kampioen (kampioen : 0076 BC MACHELEN-DIEGEM M16 A)

Pupillen Meisjes=De best gerangschikte Vlaams-Brabantse ploeg in Grensoverschrijdende Pupillen Meisjes R2D wordt kampioen(huidige toestand : BC MACHELEN-DIEGEM M14 A of BC GRIMBERGEN M14 A)

Benjamins Meisjes = De winnaar van de eerste ronde in Gewestelijke Benjamins R1G wordt kampioen (kampioen : 2294 NOTRE DAME LEUVEN M12A)

 

3) ORGANISATIE VAN TESTWEDSTRIJDEN

De testwedstrijden van het kampioenschap 2017-2018 moeten op een neutraal terrein ingericht worden. 

Clubs die belangstelling hebben voor het inrichten van één of meer van deze wedstrijden, worden verzocht hun kandidatuur in te sturen aan de Provinciaal Secretaris uiterlijk vóór 1 april 2018.

De voorziene testwedstrijden data zijn:

Woensdag  25 april –  om  19u00 & 21u00  (testwedstrijden 2de & 3de provinciale)

Donderdag 26 april – om 19u00 & 21u00  (testwedstrijden 2de & 3de provinciale)

Vrijdag 27 april – om 19u00 & 21u00 (testwedstrijden 2de & 3de provinciale)

Zaterdag 28 april - tussen  14u00 & 22u00  (testwedstrijden 2de & 3de provinciale)

Zondag 29 april - tussen 10u00 & 18u00 (testwedstrijden 2de & 3de provinciale)

Maandag 30 april – om 19u00 & 21u00 (testwedstrijden 2de & 3de provinciale)

 

Kosten ten laste van de inrichters :

Alle zaalkosten

Het ter beschikking stellen van het administratieve en sportieve materiaal (ttz chrono, wedstrijdblad, apotheek, ballen, ...)

 

Plichten ten laste van de inrichters:

Het ter beschikking stellen van drie tafel officiële per wedstrijd (+ 18 jaar & in bezit zijn van een licentie)

Arbitragekosten

Vergoedingen van scheidsrechters en tafel officiële(n) aangeduid door het Provinciaal Comité zullen ter plaatse - per wedstrijd - door de twee betrokken ploegen betaald worden (totaal bedrag gedeeld door twee)

 

De kandidaturen moeten aan volgende voorwaarden voldoen:

Ligging van de zaal

Te verduidelijken :  1. aantal beschikbare terreinen.

                     2. Elektronische apparatuur : chrono, elektronisch scorebord, 24 seconden, ...

                     3. Aantal beschikbare kleedkamers. Data en uren wanneer de wedstrijden kunnen doorgaan.

                     4. Naam, adres, telefoon en e-mail van de vertegenwoordiger voor de wedstrijden.

ALGEMEEN

Gelieve uw kandidaturen, vragen en opmerkingen naar sergekovaleni@telenet.be te sturen met volgende adressen in cc pauljanssens2@telenet.be & voorzitterpcvlbr@telenet.be

 

Sportieve groeten,


Serge Kovaleni
Kalenderverantwoordelijke Vlaams-Brabant